Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Hotel Park przyjął pierwszych gości

W środę zakończono oficjalnie drugą część projektu pn.”Przebudowa i doposażenie regionalnych placówek oświatowych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego”. Przebudowano dawne laboratorium chemiczne Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach i zaadoptowano go na potrzeby nowych form kształcenia poszukiwanych na rynku: symulacyjnych sal dydaktycznych do nauki hotelarstwa i obsługi ruchu turystycznego, które w powiecie prowadzi tylko ta szkoła. Aby osiągnąć zakładane cele konieczne było zakupienie kompleksowego wyposażenia do nowych sal. Teraz uczniowie mają do dyspozycji w pełni wyposażone i nowoczesne pomieszczenia.

Brak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazka

Brak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazka

Kolejną ważną dla powiatu inwestycje chwalił będący na miejscu Waldemar Zadka, dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. Pozostali goście również byli pod wrażeniem wykonanych prac. Wewnątrz znajdziemy m.in. 30 laptopów, rzutniki multimedialne, telewizory cyfrowe, a wszystko to wyposażone w nowoczesne oprogramowanie. I choć uczniowie dopiero zdobywają niezbędną wiedzę potrzebną im do pracy w sektorze hotelarskim, wczoraj mieli okazję poczuć się jak w prawdziwym hotelu. Jako pierwszy zalety hotelu „Park” przetestował starosta Józef Gisman. Został obsłużony w pełni profesjonalnie. Bez problemu zamówił pokoje i uzyskał niezbędne informacje dotyczące najbliższej okolicy. Kompleksowo wyszkoleni uczniowie ze Sławięcic mają więc szansę na zdobycie wymarzonej pracy nie tylko w kraju ale i poza jego granicami. Języki obce, których się uczą pozwolą im na szybkie odnalezienie się na tak bardzo przecież zmieniającym się obecnie rynku pracy.  
W uroczystości oprócz dyrekcji szkoły wzięła udział przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel, a także Członkowie Zarządu Powiatu Jerzy Pałys i Stefan Wałach.     
Wartość całego projektu to 2.521.206,37 zł. Został on dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i środków z budżetu państwa, a także wkładu własnego powiatu w kwocie 378.180,96 zł. Projekt składał się z trzech części, a każda realizowana była w innej palcówce ponadgimnazjalnej.

 

AL