Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Piękny jubileusz DPS-u w Sławięcicach. Od 20 lat tworzą wspaniały dom dla potrzebujących

- Ten dom jest jak okręt, którym 20 lat temu wypłynęliśmy w rejs, dziękuję tym, którzy rozpoczęli tę podróż, ale też tym, dzięki którym płynie on nadal - mówiła Ewa Sawicka, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sławięcicach. Z okazji 20 lat istnienia placówki najlepsze życzenia wszystkim pracownikom oraz podopiecznym złożyli m.in. władze powiatu. Starosta Małgorzata Tudaj i wicestarosta Józef Gisman podziękowali nie tylko obecnej dyrektor, ale i poprzedniemu wieloletniemu szefowi ośrodka Andrzejowi Kowalczykowi.

Oboje z uznaniem wypowiadali się o załodze ośrodka, a wszystkim jego mieszkańcom życzyli wielu osiągnięć w pracy, a także dalszej kreatywności scenicznej. Tego dnia podopieczni przygotowali barwny i bardzo wesoły program artystyczny, który wielokrotnie nagradzany był brawami. Podczas uroczystości posadzono też drzewko, jako symbol godności, którą każdy powinien szanować.

- Bez was ten ośrodek by nie przetrwał – mówiła dyrektor Ewa Sawicka zwracając się w stronę swoich pracowników. Każdemu z nich dziękowała oddzielnie.

Dyrektorem DPS-u przez prawie 18 lat był Andrzej Kowalczyk, on sam wspominał ten okres, jako czas wielu eksperymentów. – Problemów było co nie miara, można powiedzieć, że eksperymentowaliśmy na sobie, trzeba było pomyśleć, gdzie umieścić aneksy, jak rozmieścić mieszkańców – wspominał.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, część oficjalna odbyła się w parku przed budynkiem, gdzie przygotowano wspominkową wystawę oraz poczęstunek, a także zabawę taneczną.  

AL

Więcej zdjęć i filmy na Facebooku powiatu.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka