Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

O drogach wodnych mogliby uczyć innych. Ogólnopolski sukces kozielskiej „Żeglugi” w Bydgoszczy

Ponad 40 uczestników wzięło udział w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych. Uczniowie z sześciu szkół średnich w kraju o takich profilach jak żegluga morska, śródlądowa, hydrotechnika i melioracje. W olimpiadzie tej wzięli również udział wychowankowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie–Koźlu. Placówka nadzorowana jest przez kędzierzyńskie starostwo powiatowe.

Nasz powiat reprezentowało trzech uczniów – Michał Wanot, Aleksandra Grabowska oraz Kacper Wtykło. Pierwszy etap olimpiady miał charakter pisemny. Uczestnicy odpowiadali w teście na dwadzieścia cztery pytania z zakresu wiedzy o żegludze śródlądowej i morskiej. Pytania dotyczyły także wiedzy o światowych zagadnieniach związanych z tym tematem. Do drugiego etapu miało awansować dziesięciu najlepszych uczestników.

- I tutaj okazało się, że nasi uczniowie wypadli znakomicie i wszyscy trzej awansowali do etapu finałowego. W drugim etapie finaliści losowali po trzy pytania i odpowiadali na nie w formie ustnej przed sześcioosobową komisją pod przewodnictwem prof. dr hab. Zygmunta Babińskiego z katedry rewitalizacji dróg wodnych UKW w Bydgoszczy – relacjonuje Waldemar Wczasek z ZSŻŚ.

Rywalizacja była niezwykle zacięta, a wszyscy uczestnicy i zebrani goście mogli obserwować zmagania finalistów. Dla uczniów szkoły z Kędzierzyna-Koźla finał okazał się być bardzo pomyślny – Michał Wanot zdobył pierwsze miejsce i tym samym przypieczętował ogólnopolskie zwycięstwo naszej szkoły. Aleksandra Grabowska i Kacper Wtykło ukończyli olimpiadę w wyróżnieniem. Nagrody wręczył naszym finalistom Marszałek Województwa Kujawsko–Pomorskiego. Nasi uczniowie otrzymali również podwójne, gromkie brawa za tak cenne osiągnięcia. II Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych zakończyła się więc wielkim sukcesem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna– Koźla.

Oprac. AL

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka