Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Czas na szpital i PCPR. Powiat rozszerzył partnerstwo z Hohenlohe

Kilkudziesięcioosobowa grupa radnych miejskich i powiatowych gościła w powiecie Hohenlohe i mieście Öhringen. Była to rewizyta na zaproszenie partnerów z Niemiec, by omówić kolejne etapy współpracy samorządów i przyniosła konkretne efekty.

Powiaty od lat realizują współpracę w zakresie wymiany młodzieży, dzięki czemu nasi uczniowie wyjeżdżają za granicę , by zgłębiać tajniki zawodu. Teraz postanowiono, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu będzie współpracowało z instytucją zajmującą się zagadnieniami rodziny w Niemczech. Podobnie w przypadku powiatowego szpitala. Chodzi o wymianę kadry, nowe rozwiązania w zakresie pieczy zastępczej, a nawet wspólne projekty medyczne z lekarzami obu krajów.

- Myśleliśmy o tym już od dobrych kilku miesięcy. W czasie wymiany wspólnych doświadczeń okazało się, że jednostki te muszą stawiać czoła podobnym problemom – wyjaśnia starosta Małgorzata Tudaj.

Mamy za sobą lata udanej współpracy w zakresie edukacji, teraz czas na nowe obszary partnerstwa, które dobrze nam się układa, stąd decyzja o jego poszerzeniu – dodała.

Obie delegacje ze starostą oraz prezydent Sabiną Nowosielską na czele zapoznały się też z procedurami, zgodami konserwatorskimi oraz formami kształtowania zieleni miejskiej.

Nasz samorząd z powiatem Hohenlohe współpracuje od 7 lat, gmina Kędzierzyn-Koźle z miastem Öhringen od 2013 roku.

AL