Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Chemiczna Głowa” przyciągnie uczniów z dwóch województw

10 marca (czwartek) w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach już po raz piąty odbędzie się konkurs „Chemiczna Głowa”. W tym roku pojawią się na nim gimnazjaliści z całej Opolszczyzny, a także z województwa śląskiego. Szkoła z Kędzierzyna-Koźla z sukcesem od lat pokazuje, że chemii nie należy się bać, przy okazji konkursu prezentuje placówkę i kierunek, po którym młodzież ma całkiem realną szansę na zdobycie dobrej pracy.

Szacujemy, że w tym roku przyjedzie do nas około 150 uczniów – informuje Adam Kania, dyrektor ZS nr 3.

Głównymi sponsorami nagród są: Grupa Azoty ZAK S.A., Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta, a pozostałymi: Air Products, Kaufland, PCC Synteza, Intersilesia. Szkoła zaprasza także inne firmy do współpracy przy realizacji tego projektu.

- Do konkursu przystępują 3-osobowe zespoły uczniowskie. Każda szkoła może wydelegować maksymalnie 1 zespół. W części pisemnej uczeń pracuje indywidualnie, gromadząc punkty dla swojego zespołu. Uczestnicy konkursu będą rozwiązywać zadania otwarte i zamknięte. Wynikiem zespołu w tej części będzie suma punktów zgromadzonych przez każdego z członków – mówi Adam Kania.

Do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych 10 zespołów, które zgromadzą największą liczbę punktów. W części drugiej uczniowie pracują zespołowo. Zawodnicy będą rozwiązywać niezbyt skomplikowane zadania laboratoryjne. Zwycięzcy gimnazjaliści wyjadą ze Sławięcic z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

AL

Brak opisu obrazka