Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Popularna droga do Bierawy oddana do użytku. Teraz jest tu nowa nawierzchnia, ścieżka rowerowa i hybrydowe przejście dla pieszych

Ulica Mickiewicza w Bierawie oficjalnie otwarta. Teraz jest tu bezpiecznie, zarówno dla kierowców aut, jak i rowerzystów. Ponad kilometr solidnie wzmocnionej nawierzchni z przejściem dla pieszych doświetlanym energią z wiatru i słońca. To ważny szlak dojazdowy każdego, kto przemieszcza się do Bierawy i do Kędzierzyna-Koźla. To również popularna aleja, przy której rośnie 67 lip.

- Bardzo ważna inwestycja dla gminy Bierawa wraz ze ścieżką dla rowerzystów, która zwiększy bezpieczeństwo. Cieszy nas ta inwestycja i myślę, że mieszkańcy będą z tej drogi zadowoleni. Dziękuję panu wojewodzie, wspólnymi siłami udało nam się zamknąć to zadanie – zaznaczył starosta Paweł Masełko.

- Jeden kilometr drogi, ale taki jeden wielki kilometr, przy okazji inwestycja połączona jest z ochroną środowiska i zachowaniem drzewostanu, jednego z nielicznych, jaki ocalał. Gratuluję samorządowcom, że tak skutecznie aplikują o te środki, powiat kędzierzyńsko-kozielski jest z tego znany i to widać – mówił wojewoda Sławomir Kłosowski.

- Cieszymy się z każdego nowego metra, tym bardziej się cieszę, bo to droga z mojej gminy, dziękujemy też panu wójtowi za dobrą współpracę i wszystkim za wsparcie – powiedziała przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel.

- Potocznie mówimy, że to aleja lipowa i taka jest też u nas nazwa, skuteczność starostwa powiatowego była tu dobra. Tu jednak prośba do wojewody, aby te dofinansowania utrzymać na przyszłość, bo nas jako samorządy w tych trudnych czasach po prostu nie stać na tak duże remonty. W imieniu mieszkańców gminy dziękuję – podkreślił wójt Bierawy Krzysztof Ficoń.

Droga została wyremontowana przy pomocy pieniędzy, jakie powiat zdobył z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kosztowała ponad 1 mln 600 tys. zł (600 tys. zł to dofinansowanie zewnętrzne).

AL

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka