Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Powiat przebuduje kolejne trzy przejścia dla pieszych w Kędzierzynie-Koźlu i Bierawie

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu przebuduje dwa przejścia na ul. Piotra Skargi, jedno od ulicy Bema, drugie od strony drogi wojewódzkiej 408. Oba zostaną dobrze oznakowane, zyskają nowe oświetlenie, dodatkowo przy każdym z nich na długości 100 metrów pojawi się nowa nawierzchnia oraz chodniki.

- W ramach pozyskanych środków przebudujemy także przejście w Bierawie na ulicy Powstańców przy Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji, w tym wypadku również mowa o zupełnie nowej infrastrukturze dla pieszych, przez co w tym rejonie zrobi się dużo bezpieczniej dla mieszkańców – informuje starosta Paweł Masełko, który umowę na dofinansowanie podpisał wspólnie z wicestarostą Józefem Gismanem.

W Paczkowie podpisano umowy z 11 samorządami z Opolszczyzny, które z wybudują 34 nowoczesne przejścia dla pieszych w regionie. Powiat kędzierzyńsko-kozielski w ramach rządowego dofinansowania zdobył 600 tys. zł, co pozwoli na pokrycie 80 procent kosztów inwestycji. Stronę rządową reprezentował wojewoda Sławomir Kłosowski.

al

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka