Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koniec teleporad. Weszły w życie nowe zasady przyjęć pacjentów u lekarzy rodzinnych

Przypomnijmy, minister zdrowia podpisał rozporządzenie ograniczające teleporady. Teleporada będzie możliwa np. w przypadku konieczności przedłużenia recepty. Jeśli pacjent nie wyrazi zgody na teleporadę, musi zostać przyjęty na miejscu w danej placówce. Informację potwierdził nam opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski wyłączył z systemu teleporad dzieci do 6 roku życia. Dostęp do wizyty w tradycyjny sposób mają pacjenci, którzy odczuwają konkretną dolegliwość pierwszy raz albo mają podejrzenie choroby nowotworowej.

Na wizytę mogą udać się również osoby dopiero co zapisane w danej przychodni oraz pacjenci z chorobami przewlekłymi, jeśli doszło do pogorszenia stanu zdrowia lub zmiany objawów. Jak zaznaczył szef resortu zdrowia, zawsze pacjent będzie miał prawo skorzystać z możliwości odwiedzenia lekarza, gdy taką potrzebę odczuwa.

Narodowy Fundusz Zdrowia radzi, by w sytuacji gdy lekarz odmawia przyjęcia bezpośrednio w placówce, dzwonić na numer Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590 i zgłosić nieprawidłowości.

al