Nasz patronat: Orszak przyciągnął tłumy

W Kędzierzynie-Koźlu po raz trzeci już zorganizowano Orszak Trzech Króli. Prowadzone przez Kacpra, Melchiora i Baltazara orszaki wyruszyły spod pływalni oraz z kościołów na os. Pogorzelec oraz Śródmieście. Na skrzyżowaniu al. JP II oraz ul. Judyma odegrano scenę z pałacu Heroda. Potem orszaki przeszły na plac Wolności, gdzie wspólnie kolędowano i oddano pokłon dzieciątku. Również tam odbył się finał konkursu na najpiękniejszą koronę.

- Bardzo wam dziękuję, że tak licznie przybyliście, to święto bardzo mocno wpisało się w historię kościoła, dziś wszyscy symbolicznie jesteśmy królami – mówiła starosta Małgorzata Tudaj, która objęła wydarzenie patronatem.

List biskupa Andrzeja Czai odczytał proboszcz parafii na os. Piastów Edward Bogaczewicz. Pozdrowienia i życzenia noworoczne dla mieszkańców przekazała prezydent Sabina Nowosielska, która również objęła orszak swym patronatem.

Kolędowaniu towarzyszyła orkiestra dęta "Azoty" oraz Zespół Pieśni i Tańca "Komes".

Zdjęcia i filmy na Facebooku powiatu.

orszaki1.jpeg

orszaki2.jpeg