TVP nadawała program prosto z przystani "Szkwał"

Powiatowa przystań nad Odrą w centrum uwagi! Telewizja Polska w paśmie ogólnopolskim nadawała godzinny program na żywo wprost z nabrzeża w Koźlu.

Przystań „Szkwał” wybrana została nieprzypadkowo. Tam właśnie powstają najnowsze pracownie do nawigacji dla uczniów. Zarząd Powiatu zdobył na nie pieniądze z zewnątrz. Na miejscu mówił o tym rzecznik starostwa powiatowego Adam Lecibil, z kolei Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, zachwalał „Szkwał” jako najbardziej urokliwe miejsce wydarzeń plenerowych w całym powiecie. W programie wziął też udział Jerzy Materna, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Minister podkreślił wagę żeglugi śródlądowej. Wskazał na jeden z głównych celów resortu, jakim jest rozbudowa śródlądowych dróg wodnych. Podczas programu uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej mówili o specyfice pracy na statkach. Był to pierwszy odcinek cyklu „Temat Rzeka”, którego partnerem jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Podczas minionego weekendu z naszej przystani nadawane były właściwie dwa programy, ogólnopolski w sobotę po godz. 14.00, a regionalny w niedzielę z rana, kiedy to na przystani pojawili się dziennikarze ośrodka regionalnego w Opolu, a z nabrzeża nadawane było specjalne wydanie programu "O!polskie o poranku".

Fotorelacja i filmy na Facebooku powiatu.

DSC_0452.jpeg

DSC_0455.jpeg