Święto Województwa Opolskiego w naszym powiecie już w niedzielę 21 maja

Święto Województwa Opolskiego tym razem w Kędzierzynie-Koźlu. W przedostatnią niedzielę maja na odwiedzających planty  przy Domu Kultury „Koźle” czekają liczne atrakcje. Święto zostało połączone z Piknikiem z Funduszami Europejskimi. W imprezę włącza się również nasz powiat.

Gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska, ale przez cały dzień nie zabraknie wielu atrakcji. Przygotowano kilka stref, w których będą się odbywać między innymi eksperymenty naukowe, zajęcia edukacyjne, malowanie twarzy, będzie również okazja, aby spotkać się z osobami, które korzystały z funduszy unijnych. Również osoby aktywne nie będą miały powodów do narzekań. Przygotowano spacer Nordic Walking, a na terenie kortu tenisowego pokazy sportowe: zumby i aerobicu. Widowiskowo zapowiadają się turnieje drużyn mieszanych w piłkę nożną oraz koszykówkę. Na kozielskim Orliku w meczu piłki siatkowej samorządowców zmierzą się zespoły z urzędu marszałkowskiego i gminy Kędzierzyna-Koźla.

Na święto województwa zaprasza jego gospodarz marszałek Andrzej Buła: – Przypomnijmy sobie w trakcie tego święta, jak walczyliśmy w 1989 roku o nasze województwo. Dziś jest to okazja do podkreślenia, jak ważna jest samorządowość, jak istotne jest decydowanie o inwestycjach, dysponowaniu funduszami unijnymi oraz realnym wpływie na przyszłość regionu. Będąc tu, na miejscu, najlepiej znamy bolączki i atuty naszych miejscowości. Święto województwa niech będzie dniem spotkania wszystkich pokoleń. Cieszmy się w tę majową niedzielę tym, że jesteśmy razem – mówi marszałek.

Więcej o imprezie TU

wydaraenie.jpeg