Oto zwycięzcy plebiscytu "Pracodawca roku 2017"

Miesięcznik Dobra Gazeta z Kędzierzyna-Koźla po raz drugi rozstrzygnął plebiscyt czytelników „Pracodawca Roku 2017”. Statuetki laureatom wręczono podczas uroczystej gali.

Dokonali tego prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska oraz wicestarosta powiatu kppędzierzyńsko-kozielskiego Józef Gisman, którym asystował redaktor naczelny Dobrej Gazety Jakub Dźwilewski.

- Dzięki temu konkursowi pokazujemy nasze firmy, a trzy tysiące oddanych głosów świadczy o tym, że ludzie pracujący w tych zakładach, współpracownicy, kontrahenci tych przedsiębiorstw, a także mieszkańcy dobrze je oceniają, to również dla nas jako samorządowców ważna informacja, gratuluję wygranym – mówił Józef Gisman.

– Rynek pracy bardzo się zmienia. Dziś to w dużej mierze pracownicy decydują o sukcesach firm. Coraz częściej zamiast o rynku pracy mówimy o rynku pracownika. Stąd idea, aby budować pozytywne opinie o pracodawcach poprzez udział w naszym plebiscycie, który sam w sobie stanowi rodzaj sondażu społecznego – mówił Jakub Dźwilewski.

– Jest czymś wspaniałym, że pracownicy doceniają swojego pracodawcę i że chcieli dać temu wyraz. Firmy, które są laureatami plebiscytu, już wygrały, mając takich ludzi. To niezwykle owocne – oceniła prezydent Sabina Nowosielska.

WYNIKI PLEBISCYTU:

W kategorii duże przedsiębiorstwa:

Miejsce I – Grupa Azoty ZAK
Miejsce II – Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe

Miejsce III – Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu

W kategorii średnie przedsiębiorstwa:
Miejsce I – Castorama – Kędzierzyn-Koźle
Miejsce II – Spotlight
Miejsce III – Zamkon

W kategorii małe i mikroprzedsiębiorstwa:
Miejsce I – Orszak Group
Miejsce II – Salony Optyczne MAXIMA