Wspólne zarządy dwóch partnerskich powiatów

Sieć szpitali, reforma systemu edukacji, inwestycje drogowe i ich źródła finansowania, jak również Zamek Piastowski w Raciborzu - to główne tematy, które były omawiane na spotkaniu zarządów powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego i raciborskiego, które odbyło się w Raciborzu. Powiat kędzierzyńsko-kozielski to oficjalny partner powiatu raciborskiego od 2005 roku.

- Rozmawialiśmy o miejscach szpitali w nowej sieci, ale też o reformie oświaty, jak również zasadach na jakich zmiany będą finansowane - relacjonuje wicestarosta Józef Gisman.

Z kolei wicestarosta powiatu raciborskiego Marek Kurpis opowiedział o rozpoczęciu realizacji przez powiat projektu pn. „Nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodu w Powiecie Raciborskim”, którego rezultatem będzie 18 nowych i wyposażonych pracowni w dwóch raciborskich centrach.

Tematem, który wyjątkowo łączy oba samorządy była budowa Zbiornika Racibórz Dolny. W kwietniu, według informacji z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, ma zostać ogłoszony nowy przetarg na wykonawcę, a planowany termin zakończenia inwestycji to rok 2019.

Oprac. al

Foto: powiat raciborski