Śpieszmy się ze składaniem wniosków w PCPR

PFRON przekazał informację o wysokości środków przypadających wg. algorytmu na realizację zadań przez nasz powiat. Społeczna Powiatowa Rada ds. Osób Niepełnosprawnych dokonała wstępnego podziału środków na poszczególne zadania, przyjęła też dodatkowe kryteria oceny wniosków.

- Przyjęte przez Radę Powiatu środki zostaną rozdysponowane w pierwszej połowie kwietnia, osoby które złożą wnioski po tym terminie, dotyczy to zwłaszcza wniosków na dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych, nie będą mogły być rozpatrzone z racji wyczerpania puli - informuje Dorota Rak, dyrektor PCPR.

Dlatego prosi się - zwłaszcza rodziców i opiekunów niepełnosprawnych dzieci oraz młodzież uczącą się - o jak najszybsze złożenie wniosków w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu.

O tym, kto otrzyma dofinansowanie - według dodatkowych kryteriów przyjętych przez Radę Powiatu - zdecyduje komisja.

Oprac. al

pcpr.jpeg