Oddawali krew i koncertowali. Motocykliści w słusznej sprawie

24 litry krwi oddano podczas tegorocznego Motoserca, ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez klub motocyklowy Troopers Of Highways MC Poland. Patronat nad imprezą objęły starosta powiatu oraz prezydent miasta. Samo przedsięwzięcie to jednak nie tylko zbiórka życiodajnego płynu, to również koncerty rockowe oraz dużo zabawy dla najmłodszych.

– Motocykliści mają twarde karki i skóry, ale miękkie serca – powiedział dziennikarzom Grzegorz Świątczak z klubu motocyklowego Troopers Of Highways MC Poland.

W akcji wziął udział Polski Czerwony Krzyż. Z boku placu pojawił się ambulans, w którym każdy chętny mógł oddać krew. Chętnych nie brakowało, a w szybkim tempie na liście znalazło się kilkadziesiąt osób.

To bardzo fajna impreza o rodzinnym charakterze, zawsze przychodzimy tu, by wesprzeć tych, którzy potrzebują pomocy – mówili mieszkańcy, którzy tego dnia przybyli na plac Wolności.

Motoserce zorganizowano przed starostwem po raz pierwszy, wcześniej odbywało się na parkingu krytej pływalni. Partnerem akcji był także Miejski Ośrodek Kultury.