Szkoły ponadgminazjalne w powiecie przygotowane do nowego roku szkolnego

Wicestarosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Marek Matczak wraz z kierownikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Ireną Romejko dokonali objazdu placówek ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Okazuje się, że przygotowania do kolejnego roku szkolnego idą pełną parą. W Zespole Szkół w Sławięcicach trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe przed oddaniem do użytku nowych sal dydaktycznych. Zadbano też o pomieszczenia klasowe, a w sali gimnastycznej oprócz ogrzewania położono nowy parkiet. Również w Zespole Szkół na osiedlu Azoty dokonano licznych remontów. Wymieniono okna, odmalowano ściany, odbyła się też termomodernizacja dachu sali gimnastycznej. Szkoła jest przygotowana na przyjęcie młodzieży. Podobnie sprawa wygląda w graniczącym z placówką w Azotach Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. Oprócz dostarczonych ostatnio nowych maszyn, centrum czeka jeszcze na zamontowanie kilku kamer monitorujących. Gruntownie wyremontowano tam pomieszczenia. Pora na kędzierzyński ogólniak. Miło było zajrzeć do kompleksowo wyremontowanej pracowni komputerowej. Wrażenie robi też odnowiony sekretariat szkoły wraz z gabinetami dyrektorów. W kozielskiej Żegludze czas wolny od zajęć lekcyjnych wykorzystano na docieplenie fragmentu budynku, środków wystarczyło jeszcze na odmalowanie ścian i odnowienie pomieszczeń do nauki.

To oczywiście tylko niektóre z prac, jakie wykonano podczas ostatnich miesięcy w szkołach ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Dyrektorzy placówek plany mają ambitne i już przygotowują zarysy kolejnych remontów. Teraz szkoły czekają jeszcze drobne prace porządkowe zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Za kilka dni pierwszy dzwonek!

Na zdjęciu: wicestarosta Marek Matczak w rozmowie z dyrektor II LO Jadwigą Kuźbidą

7.jpeg

Na zdjęciach: wyremontowane sale dydaktyczne w Zespole Szkół w Sławięcicach

1.jpeg