Kamera on-line

II Przegląd Teatralny Debiut

 

2 kwietnia 2012 roku w Domu Kultury w Koźlu odbył się II Przegląd Teatralny zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Kędzierzynie – Koźlu. Przegląd objęty był honorowym patronatem Starosty Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego oraz Prezydenta Miasta Kędzierzyna – Koźla.

W jury zasiedli:
Pan Krzysztof Jarota – aktor Teatru Lalki i Aktora w Kędzierzynie – Koźlu,
Pani Izabela Karwot – instruktor teatrów dla dzieci i młodzieży w Rybniku – Boguszowicach,
Pani Agnieszka Wójtowicz – instruktor teatralny w Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie – Koźlu.
Zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych wycofały się z udziału w przeglądzie, jury oceniało spektakle w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I-III i klasy IV-VI.
Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii klas 1-3
I m – Kraina Ludków z PSP nr 9 za spektakl Zabawa w śpiącą królewnę
II m - Klasa III a z PSP nr 11 za spektakl Księżniczka na ziarnku grochu
III m – Grupa Chochliki z PSP nr 3 za spektakl Jaś i Małgosia
Wyróżnienie – Grupa teatralna z PSP nr 12 za przedstawienie Nie ma tego złego
Wystąpiły również:
Grupa pantomimiczna Minki z ZSM nr 4 z przedstawieniem Komu nudno
Grupa teatralna Urwisy z PSP 20 przedstawieniem Kopciuszek

W kategorii klas 4-6
I m-  zespół Flug z PSP nr 9 za spektakl Zaklęta góra
II m – Grupa teatralna Z piątki z PSP nr 5 za spektakl Śpiąca  królewna na wesoło
Wyróżnienie – Grupa teatralna Pomyłka z PSP nr 11 za spektakl Balladyna
Za udział
Grupa teatralna BYĆ AKTOREM PSP w Landzmierzu za spektakl Historia bez makijażu
Grupa teatralna Nie pyskuj z PSP nr 12 za przedstawienie Scenki domowe

Nagrody za reżyserię otrzymały panie:
Wiesława Dziedzic, Iwona Krupa , Maria Orzędała, Anna Madej, Kinga Wróbel, Aleksandra Pasoń
Nagrody za wybitną kreację aktorską:
Dawid Bajdiuk z PSP nr 3 za rolę wilka, Karolina Kłoś z PSP nr3 za rolę wiedźmy, Piotr Ścisłowski z PSP 11 za rolę błazna, Maria Gawin z PSP nr 11 za rolę królowej, Filip Łannik z PSP nr 9  za rolę Boruty, Anna Kulig z PSP 5 za rolę Różyczki, Magdalena Kasprzak z PSP nr 5 za rolę Lawirusa, Grzegorz Cetnar z PSP nr11 za rolę Skierki. 

IMG_6755.jpeg
IMG_7137.jpeg
IMG_7321.jpeg